Bliv klædt på til Det Digitale Produktpas – deltag på vores webinar den 9. oktober kl. 9-10.15
På dette webinar får du en grundlæggende introduktion til, hvad DPP betyder i praksis, og hvorfor det bliver et uundgåeligt redskab for branchen. PSQR præsenterer deres Saga-platform, der hjælper virksomheder med at indsamle, validere og dele de nødvendige data på en enkel og struktureret måde.
Som inspiration får du også indblik i, hvordan Elka Rainwear allerede har taget skridtet og implementeret en DPP-løsning i samarbejde med PSQR. Deres erfaringer giver et konkret billede af, hvordan man kan komme i gang – og hvilke fordele det giver at være på forkant med de nye krav.
Webinaret er for dig, der vil klædes bedre på til at forstå DPP og ønsker konkrete bud på, hvordan din virksomhed kan gøre sig klar til fremtidens dokumentationskrav.
På webinaret får du:
– Indblik i hvordan Elka Rainwear allerede har implementeret en DPP-løsning med PSQR.
– Eksempler på, hvordan man kan konsolidere produktdata og sikre overblik på tværs af systemer.
– En introduktion til PSQR’s Saga-platform, der gør det nemt at samle, validere og dele data.
Tilmeld dig her 👉 https://lnkd.in/dVJ38hut
Bliv klædt på til den digitale produktdokumentation, som snart bliver et konkurrenceparameter. Webinaret er gratis og kun for medlemmer.
#sportsbranchen #dmogt #webinar #detdigitaleproduktpas #produktpas #produktdokumentation #sagaplatform #vidensdeling #introduktion #implementering #redskaber #nyekrav #psqr #elkarainwear #sammenervistærke